פרויקטים

טלאול

טרנספורמציה דיגיטלית בתהליכי ההכשרה במוקדים טלפוניים

תקשוב המאה ה-21 ליוותה את חברת "טלאול" וסייעה לה להמיר קורסים פרונטלים במוקדיה השונים, לקורסים מבוססי דיגיטל. הצוות המקצועי שלנו בניהולה של קרן מוריץ-כהן, ראש התחום לעיצוב ופיתוח למידה דיגיטלית שלנו, מיפה את הצרכים המקצועיות השונים וביחד עם אנשי טלאול ומנהלי המוקד – פיתחו מחדש את קורסי ההכשרה סביב מתווה של קורס היברידי ואינטראקטיבי תוך גיבוש של תפיסת הדרכה חדשה מבוססת דיגיטל .  

"חינוך בונה קהילה, קהילה בונה חינוך"

במהלך שנת 2021, שילבנו בהרצליה הורים בפרויקט מיוחד כ"מומחי תוכן" בתחום התמחותם על ידי העברת הרצאות מקוונות. אלפי תלמידים למדו בצורה ייחודית בעזרת הרצאות ייחודיות ומרתקות של הורים בעיר.

כמו בהרצליה כך גם ברשויות נוספות, אנחנו מלווים את הרשות בכל שלבי המיזם החל מהפקת קול קורא להורים, בניית מאגר מנטורים דיגיטלי, הכשרה של ההורים להרצאה, בניית מערכת שעות עירונית לסדנאות, ניהול הרישום ושיבוץ תלמידים.  ליווי הפרסום והמיתוג של המיזם.

תוכנית WEPP

Word, Excel ,PowerPoint, Presentation

קורס  WEPP כולל הדרכה למורים/ תלמידים לשיפור מיומנות בכלי Office החל מכתיבת מסמך, עיבוד נתונים, הכנת מצגת ופרזנטציה בשילוב תוכנית הלימודים הקיימת בבית הספר, 

קמפוס וירטואלי לקט ללומד עצמאי

הקמפוס הוירטואלי שלנו הוא מודל ייחודי שפותח ע"י המנהלת הפדגוגית שלנו, ד"ר צביה אלגלי. הקמפוס כולל מאגר קורסים מקוונים להקניית מיומנויות הלומד העצמאי. במסגרת הקמפוס התלמידים התנסו בלמידה של קורסים מקוונים בנושאים מגוונים המתחברים לתוכנית הלימודים או כהעשרה, תוך תיווך והנחיה של המורה ושימוש בהערכה חלופית בדרך של הצגת התוצרים. קיימת אפשרות להפקת בימת תוצרים  לנבחרות הלומדים העצמאיים וכן, קרדיטציה אקדמית בחלק מהקורסים, על פי ההיצע

המומחים שלנו מלווים את המורים ביישום המודל עד להטמעה. הסביבה הדיגיטלית ומשאבי המידע יותאמו לפדגוגיה ולתוכן על פי מטרות הלמידה.

עיצוב מחדש של תהליך הלמידה באמצעות הכלי הטכנולוגי תוך התייחסות להערכה ולגישות הפדגוגיות בהן פועל בית הספר.

ליווי והפקת ימים מקוונים

הכשרה וליווי צוותי החינוך בהכנת תוצרים דיגיטליים ל"יום המקוון", הקמת המרחב הפיזיטאלי בו יתקיים האירוע. במהלך האירוע תמיכה טכנית בהפעלת הפלטפורמה המקוונת.

הפקת ימים מקוונים ליוו אותנו בימי הקורונה  במגוון רשויות כגון רמת גן, אור יהודה, הוד השרון, הרצליה ועוד. ברשויות ליווי ונתנו יעוץ טכנו פדגוגי, הפקנו וניהלנו את הימים הפתוחים בבית הספר. ימים כגון: יום מגמות, ימי הורים, טקסים, תערוכות וכו'.

צוות היועצים והמדריכים הטכנו פדגוגיים ליווי וסייעו בהפקה וניהול של הימים המקוונים בבית הספר. לרבות יום מגמות, ימי הורים, טקסים, תערוכות, בימת תוצרים וכו'.

יישום והטמעת עבודה בסביבת ענן ביה"ס כארגון

(Google / Office 365 )

הלמידה מרחוק במהלך משבר הקורונה חידדה את הצורך לעבודה בסביבת הענן. העבודה בסביבת ענן מאפשרת תקשורת בין מורים לתלמידים, בין תלמידים לבין עצמם ובין מורים למורים, ניהול ושימור ידע (אוצרות), פיתוח מרחבי למידה מקוונים וניהול כיתה מרחוק .

החברה היא שותפה עסקית בחינוך (Business partner in education) וככזאת היא מדריכה ומטמיעה את סביבת 365 במערכות חינוך. החברה מטמיעה מדריכה ומיישמת גם את סביבת ענן של גוגל.

 

מודל תמר"ה

מודל תמר"ה הוא מודל יישומי לשימור המיומנויות הטכנולוגיות למימוש צרכים פדגוגיים, כך שהסביבה הדיגיטלית ומשאבי המידע יותאמו לפדגוגיה ולתוכן על פי מטרות הלמידה. עיצוב מחדש של תהליך הלמידה באמצעות הכלי הטכנולוגי תוך התייחסות להערכה ולגישות פדגוגיות בהן פועל בית הספר.

המודל פותח על ידי ד"ר צביה אלגלי וצוות ההדרכה של החברה, ומיושם בכל הרשויות להם אנחנו מספקים ליווי והטמעה של חדשנות פדגוגית.

מאיצים דיגיטליים

פיתוח ייחודי של צוות תקשוב המאה ה-21. אנו מאמינים כי לתלמיד תפקיד חשוב בהטמעת החדשנות הפדגוגית בבית הספר. התלמידים הנבחרים נפגשים אחת לשבועיים ומובילים מיזמים חדשניים בבתי הספר בעיר בשילוב כלים דיגיטליים. במסגרת התוכנית התלמידים מקבלים כלים להעצמה אישית, פיתוח יכולות מנהיגות, יזמות, יכולות פרזנטטיביות וחשיבה יצירתית.

תוכנית אב לתקשוב במערכות חינוך

החברה פיתחה וניהלה את תוכנית התקשוב העירונית של עיריית ראשון לציון (בשנים 2012-2017) השירות כלל: סיוע בגיבוש חזון לפדגוגיה חדשנית, כתיבת התוכנית, הכנת מסגרת תקציבית, גיבוש היגוי עירוני למעקב אחר יישום התוכנית, מיפוי טכנו-פדגוגי של מוסדות החינוך, ייעוץ אירגוני ליישום התוכנית, ליווי והדרכת מנהלים בגיבוש ויישום תכניות פדגוגיות בית ספריות משולבות תקשוב מהן נגזרו דרישות ההדרכה, השתלמויות והצטיידות לכל אחד ממוסדות בעיר. התוכנית דינאמית, תוך שמירה על רצף פדגוגי מגני הילדים ועד התיכון. התכונית לוותה בהערכה דיאלוגית מעצבת שנבנתה עם כל הגורמים המעורבים בחינוך.

 

ניהול יישום והטמעת תוכנית התקשוב במערכת החינוך בהרצליה‎‎

מאז 2015, תקשוב המאה ה-21 מיישמת ומטמיעת את תוכנית התקשוב במערכת החינוך של עיריית  הרצליה. החברה פועלת בלמעלה מ40 בתי ספר ומוסדות חינוך ברחבי העיר. ומדריכה במגוון נושאים החל מאוריינות דיגיטלית ועבודה בענן למעלה מ-2400 אנשי צוות ביניהם: מנהלי בתי הספר, מורים, רכזי תקשוב, תלמידים, אזרחים וותיקים והורים .  

הכשרת אוריינות דיגיטלית למנהלי.ות גני ילדים

גיבוש קהילת גננות מובילות חדשנות, אשר יחשפו לעולמות החדשנות הדיגיטלית, ירכשו כלים לעבודה בפלטפורמת סביבת ענן (google / office 365), ישכללו את מיומנויות התקשורת הדיגיטלית עם ההורים והקהילה ויגבשו נרטיב פדגוגי אישי תוך שימוש בכלים.

ההכשרה מסייעת בקידום והובלה של יזמות וחדשנות פדגוגית בקרב מנהלי/ות הגנים תוך עידוד ושיתוף ידע מקצועי.