להישאר מחוברים – הדרכות וותיקים בטכנולוגיה

תקציר התוכנית:

אנחנו בתימור פתרונות למידה פיתחנו סדנת כלי AI לגיל השלישי! שהתקבלה אצל האזרחים הוותיקים בהתרגשות ובהתלהבות גדולה. 

גם האזרחים הוותיקים מבינים מצוין שהטכנולוגיה יכולה להיות מקור ללמידה, ליצירתיות ולקשר עם העולם. 

ההדרכות שלנו מועברות על ידי צוות מיומן ומנוסה, שמבין את הצרכים הייחודיים של האוכלוסייה המבוגרת. ההדרכות מותאמות לרמת הקבוצה ולרמה האישית של כל משתתף בה  וכוללות תרגול מעשי וליווי צמוד לכל אחד מחברי הקבוצה.

המטרה המרכזית של התוכנית ועיקריה:

מדוע חשוב לבצע הדרכות לאזרחים וותיקים בנושאים טכנולוגיים אתם שואלים?​

➕ עצמאות וחירות: הטכנולוגיה מסייעת לאזרחים הוותיקים להיות  עצמאיים וחפשיים, מבלי לחכות שהנכד יבוא לעזור להם. שיפור המיומנויות הדיגיטליות  בנייוט ברשת, החשיפה לאתרים ולאפלקציות מאפשרים לאזרחים הוותיקים  לעשות קניות, להזמין שירותים ובכלל להישאר מעודכנים באירועים המתרחשים בעולם.

➕ יצרתיות וחדשנות : הבינה המלאכותית מספקת עבור אזרחים וותיקים עולם חדש של אפשרויות, החל מכתיבת ספר זכרונות, דרך מציאת מסלולי טיול מותאמים אישית, ניסוח ברכות לנכדים,  ועד לניסוח מכתבים רשמיים.

➕ שיפור מעורבות חברתית: הטכנולוגיה מסייעת לאזרחים ותיקים להשתתף יותר בפעילויות חברתיות. לדוגמה,  השימוש באפליקציות מספק גישה למידע על אירועים מקומיים, מאפשר לאזרחים ותיקים להתחבר עם אנשים אחרים עם תחומי עניין משותפים ולעודד פעילויות קהילתיות.

 

בימים אלו אנו בשיאן של מחזור הדרכות AI לוותיקים בעיריות השונות 

הינה טעימה קטנה ממה שהמדריכה שלנו כתבה כשיצאה מההדרכה של אחת הקבוצות

"לא ציפיתי שהדרכה כזו תעזור ותעניין כל כך אזרחים ותיקים, אבל כלי הבינה המלאכותית מתאימים בדיוק בשבילם! עם ליווי בשלב הכניסה, ההתחברות והתקנת האפליקציה, בינה מלאכותית משרתת את האוכלוסייה המבוגרת ומחפה על אחד הפערים הגדולים שעולים בדרך כלל בשאלות טכנולוגיות אצל סבא וסבתא – איפה אני מוצא מידע על זה, ומה אני כותב כדי למצוא."

 

מעוניינים לשמוע עוד?

לפרטים נוספים והזמנות, צרו איתנו קשר​