תכנית חשיבה מחשובית, פיתוח אפליקציות בסביבת App inventor

מספר תוכנית: 11628 

מיומנויות: אוריינות מדעית | חשיבה ביקורתית | חשיבה יצירתית | אוריינות דיגיטלית | הכוונה עצמית
תקציר התוכנית:

בתכנית חשיבה מחשובית, התלמידים בונים אפליקציות בדרך פשוטה, קלה ומהנה באמצעות תוכנת App Inventor שפותחה על ידי אוניברסיטת MIT. התלמידים מתכננים, מעצבים ומפתחים אפליקציות תוך למידת מושגים ותהליכים מעולם התכנות. כל תלמיד מפתח מספר אפליקציות לאורך הקורס באופן עצמאי, בליווי המדריך. התלמיד יכול להריץ את האפליקציות על המכשיר הנייד שלו.

תכני הקורס כוללים: יסודות התכנות בסביבת הפיתוח App Inventor, מושגי יסוד בתכנות: לולאות, משתנים, אירועים בשילוב באפליקציות השונות, עיצוב גרפי – שימוש בתכנות ועיצוב לבניית ממשק גרפי לאפליקציה. במסגרת הקורס, התלמידים מפתחים חשיבה יזמית – פיתוח רעיונות משלב איתור הבעיה ועד מציאת הפתרון, מיומנויות לומד עצמאי, חשיבה יצירתית. כמו כן, הקורס מעודד את התלמידים לעזרה הדדית דרך למידת עמיתים וחניכת חבריהם. בקורס הושם דגש על הקניית מיומנויות חשיבה וכן על הקניית יסודות שפת התכנות, שהם חשובים במיוחד בעידן הדיגיטלי. הקורס מועבר מרחוק / מקרוב או באופן היברידי ומושתת על למידה מבוססת פרויקטים.

מתוך שיעור קורס פיתוח אפליקציות
המטרה המרכזית של התוכנית ועיקריה:

חשיפה ליסודות שפת התכנות תוך הקניית מיומנויות חשיבה מחשובית, יזמית ויצירתית. עידוד מיומנויות לומד עצמאי והתמודדות עם בעיות באמצעות פירוק בעיה למרכיביה. כל זאת דרך למידת חקר חוויתית ועצמאית.