מיקרו למידה

"למידה במנות קטנות" מאת יפעת המר

מעדיפים לאכול 3 ארוחות גדולות ביום או לחלק למנות קטנות? 

וכשמדובר בלמידה?
מיקרו-למידה או בשמה האחר – למידה במנות קטנות, היא למידה באמצעות יחידות לימוד קצרות וממוקדות המורכבות מפעילויות למידה דחוסות (בדרך כלל דקה עד 10 דקות), מלאות במולטימדיה אינטראקטיבית וזמינות במספר מכשירים. אסטרטגיות הלמידה משמשות לאימון וללמידה מבוססת מיומנויות. 
בטח יצא לכם לשבת בפרזנטציה אבל… כמה מהמידע שלמדתם בה זכרתם? 
מחקרים מראים כי בפרזנטציות פרונטליות כ-20 דקות לאחר שיעור מסוים 42%(!!) מהתוכן נשכח. למחרת ישכח כבר 67% מכלל התוכן שנלמד ורק 21% יישאר בזיכרון כחודש לאחר הלמידה.

ומה לגבי מיקרו למידה?
מאחר שמיקרו למידה גדושה במולטימדיה אינטראקטיבית והיא קצרה וממוקדת היא מייצרת מעורבות אצל הלומד מה שמגביר את יכולת הזכירה של התוכן הנלמד.
בעולם שבו אנו צורכים תוכן ומידע אטרקטיביים על בסיס יומי ואפילו שעתי, כמו ברשתות החברתיות, האתגר הגדול הוא לסקרן את הלומד, ליצור לו חוויה אטרקטיבית של למידה בה רמת מעורבותו גבוהה והוא יכול לצרוך את התוכן מכל מקום ובכל זמן. על פי מחקרים, יש לנו 8 שניות בלבד לתפוס תשומת לב של בן אדם! אנחנו חייבים להיות מסקרנים… בעזרת יחידות מיקרו למידה, ניתן לייצר לעובד חווית למידה בדיוק כזו.
כזו שתסקרן אותו, תפעיל אצלו מספר חושים
 ותביא אותו ללמידה משמעותית. מפתחת הלמידה שלנו יפעת המר חקרה את נושא המיקרו למידה לעומק והכינה 3 יחידות לימוד קצרות וממוקדות, בנושא… איך לא? מיקרו למידה.
כל שבוע נשלחה לצוות יחידת לימוד, במשך 3 שבועות.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ללמידה חווייתית ומשמעותית! 

אז… איך עוד אפשר לעשות את זה?

  • לשלוח במהלך היום סרטונים/פוסטים מהרשתות החברתיות בנושא אותו נרצה ללמד.
  • פודקאסט בשבוע.
  • כשמוציאים פיצ'ר חדש במערכת שכלל הארגון עובד בה – אפשר ליצור סרטון how-to קצרצר להסביר על הפיצ'ר ולבקש לשלוח חזרה מם על הפיצ'ר, כדי לוודא שכולם קלטו את העיקר.
  • שליחת מייל עם משימת למידה לכלל העובדים. העונה הראשון מקבל שובר לקפיטריה כדי לעודד השתתפות.
  • משחקונים קצרים שכל משחקון מלמד חלק משלם. בסוף כל משחקון מקבלים פרס – חלק מפאזל. בסוף כל המשחקונים הפאזל מושלם לתמונה רלוונטית לנושא הלמידה.

(הרעיונות מתוך הלמידה על מיקרו למידה של חברותיי לארגון)

ועכשיו, מה אתם אומרים?
3 ארוחות גדולות ביום או חלוקה למנות קטנות?

הנה יחידה שלישית ואחרונה
כנסו וספרו לנו בתגובות מה חשבתם, על מה שיפעת המר (שהיא בפני עצמה כשרון גדול באריזה קטנה!) יצרה.